Baza wiedzy

Masz pytania ?

Przygotowaliśmy spis najczęściej zadawanych pytań

Ładowarka KEBA KeContact P30 – to jest produkt dostępny w różnych wersjach i przy zmiennym wyposażeniu pozwala ładować wszystkie pojazdy elektryczne i hybrydowe producentów z całego świata (wszystkie dostępne w sprzedaży samochody od oficjalnych dealerów na terenie Unii Europejskiej, w tym Teslę).

KEBA KeContact P30 jest dostępna w czterech różnych seriach: od podstawowej E serii do najbardziej zaawansowanej X serii. Serie są zbudowane w taki sposób, że każda kolejna seria jest rozbudowaną wersją poprzedniej. A więc przy zakupie urządzenia o najwyższej wartości otrzymują Państwo również wszystkie elementy wyposażenia dostępne w seriach „niższych”. Cztery serie są w następnej kolejności: E-series, B-series, C-series, X-series.

W każdej serii ładowarki między sobą różnią się danymi technicznymi. Głównie to: Moc 4,6 kW, 11 kW, 22 kW; Kabel Type 1 (dla ładowarki o mocy 4,6 kW) i Type 2 (dla ładowarki o mocy 11 kW lub 22 kW), lub brak kabla.

Statystycznie samochód z baterią o pojemności 30 kW ładuje się z gniazdka elektrycznego około 15 godzin, a od podstawowej ładowarki 4,6 kW będzie to 2 razy szybciej (7,5 godziny). Jeżeli samochód nam pozwała na jeszcze szybsze ładowanie, to za pomocą stacji o mocy 11 kW naładujemy go za około 4 godziny, a moc 22 kW pozwoli to zrobić nawet w ciągu 2 godzin.

Dla ładowarki o mocy 4,6 kW – 1 faza, dysponowanie więcej niż 4,6 kW mocy w sieci*, miejsce dla podłączenia do sieci. Moc przyłączeniowa w lokalu ma być wystarczającą żeby można było jednocześnie podłączyć ładowarkę oraz dedykowane dla obiektu odbiorniki elektryczne nie powodując dopuszczalnego przekroczenia obciążenia dla lokalu; dla 11 i 22 kW – 3 fazy, dysponowanie więcej niż 11 i 22 kW odpowiednio w sieci*,  miejsce dla podłączenia do sieci. * – mocy przyłączeniowej lokalu ma być wystarczająco dla jednoczesnego włączenia do sieci dysponowanych przez obiekt w danym czasie odbiorników elektrycznych oraz ładowarki, żeby to nie powodowało przekroczenie dopuszczalnego obciążenia.

Baza-wiedzy

Specjaliści w «EVA Electric» codziennie dokładają wszelkich starań, żeby Twój samochód był naładowany w sposób odpowiedni za pomocą najnowszych rozwiązań w świecie e-mobilności. Zapraszamy również do śledzenia naszych sieci społecznościowych.